Moje ustrašené Já

16. srpna 2010 v 20:26 | Ilka |  zamyšlení - většinou na téma týdne

Když jsem byla malá, hrozně jsem se bála psů. Naši to řešili tím, že nám dětem psa koupili. Sice jen malého jezevčíka, ale pomohlo to. Poškrábal mně, pokousal, poznala jsem ho a časem přišla na to, že se sám bojí kdečeho, i ostatních psů! Od té doby vím, že strach přemůžu, když se mu podívám do tváře, když ho důkladně osahám a poznám.
Toto poznání nic nemění na faktu, že se bojím dost - posuďte sami čeho nejvíc: smrti mých blízkých (včetně psa!), těžkých nemocí, autonehod, vyhazovu z práce, ekologických katastrof, bojím se mít děti a bojím se o jejich zdraví (už teď!). A vím, že až je budu mít, strachu s nimi spojeného se už do smrti nezbavím (mojí, doufám!).
Zbavit se strachu z těchto věcí není tak jednoduché - nemám zájem si je osahat, nejradši bych, aby se mně úplně vyhli! Přesto vím, že když přijdou, budu se jim muset postavit čelem...Různí lidé se s těmito "velkými" strachy vyrovnávají různě: někdo věří v Boha, někdo na osud, někdo pije, další si namlouvá, že tyto věci nemůže ovlivnit. A všichni si říkáme, že co nás nezabije, to nás posílí, což je svatá pravda, protože co nám zbývá? Další pravdou prý je, že všechno prožité utrpení z nás dělá hodnotnější lidi, polidšťuje. To ale nemění nic na faktu, že kdybysme si mohli vybrat, rádi se mu vyhnem...
Uvědomila jsem si, že mi tam z těch "velkých strachů" přece jen jeden chybí! Rok po svatbě se ještě nebojím, že mi uteče manžel! Ale i tento strach jednou možná přijde, proto jistě nebude chybou, začít proti němu bojovat už dnes! :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 k-Xd-k k-Xd-k | 16. srpna 2010 v 20:33 | Reagovat

můj strach ze psů bohužel nijak neovlivnilo, že se psem žiju odmalička. Z cizích psů se mi klepou kolena pořád, ať proti mně jde bišonek nebo rotvajler. S tím asi už nikdo nic neudělá :D

2 mycorazon mycorazon | Web | 16. srpna 2010 v 20:50 | Reagovat

Já mám větší respekt z malých pejsků než z těch velkých. Možná to bude tím, že mě jednou jeden malý pokousal a od té doby mám k nim jiný vztah. U těch velkých jsem si nějak jistější i když nevím proč... Máš pravdu i já se bojím kde čeho... A taky máš pravdu. Měla bych s tím bojovat! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama