Malý příspěvek k "WC ženy"

29. září 2010 v 15:55 | Ilona Protifka |  společnost

Vždycky, když stojím dlouhou frontu před ženskými toaletami (stává se mi to většinou o divadelní pauze, v nákupních centrech, na různých přednáškách, popřípadě na benzínkách při cestování dálkovým autobusem), přemýšlím o tom, kdo záchody v těchto objektech navrhuje a proč se ještě nepoučil z těch věčných, naprosto jednostranných front. Asi jsou to nějací muži, buď naprosto nevšímaví nebo dost škodolibí! Nevím přesně, co je příčinou tohoto nepoměrného zájmu (teda napadá mě jich hned několik, jedna lepší než druhá - ani jedna se sem nehodí! :-), ale mělo by se to už konečně brát jako fakt. Odpustili by jsme si tím spoustu nedůstojných situací, kdy se ženy zabarikádují na "mužích", vzájemně se střídají a hlídají a na potřebné pány se dívají nevraživě s tím, že to přece musí pochopit a vydržet!
Když už se na záchod konečně probojuju, zažiju obyvykle šok - většina žen si zřejmě myslí, že po usednutí na prkénko chytí skrz holou kůži minimálně AIDS! Žena, která si chce při konání potřeby sednout (a to mi přijde naprosto normální, jinak jsme mohli zůstat u tureckých!), musí prkénko nejprve uklidit, je-li ovšem čím. Přitom si představuje všechny ty upravené a navoněné ženské, které mají doma "ono místo" jistě pečlivě opečovávané, ale na veřejných toaletách se chovají jako p......! Když jsme na to nedávno zavedli řeč v kruhu kamarádů a kamarádek, tak se kluci strašně divili - nechtěli věřit, že se ženy takto chovají.
Samostatnou kapitolou jsou pak záchodky placené, zvláště ty přes automat. Sama s nimi nemám problém - ráda si zaplatím za to, aby pro mě "odskočení si" nebylo stresující kapitolou. Všichni to asi tak nevidí, a tak můžeme zažít dost nedůstojné situace, při kterých se hlavně starší ženy snaží kasičku všelijak obelstít a za 1x5 Kč se jich v kabince kolikrát vystřídá i deset. Já mám oprávněnou představu, že pokud už za záchod platím, měla bych vědět za co - stalo se mi, že jsem na nádraží zaplatila 8 Kč a dostala se do prostoru, kde se pravděpodobně už delší čas neuklízelo vůbec nic...
A co na závěr? Myslím, že snadno dostupné a čisté veřejné toalety něco vypovídají o společnosti. A my všichni přece chceme, aby ta naše byla na úrovni, že? :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama