Malé ranní Déjà vu :-)

24. listopadu 2010 v 9:21 | Ilka |  těhotenství a mateřství

Je osmá ranní, snídám a venku je ještě šero. Ani na třetí kousnutí do koblihy jsem se nedobrala marmelády, další důvod k optimismu! Vychutnávám si vůni ranní kávy a přemýšlím, co dál. Najednou mám plné ruce meruňkové, byla nakoncentrovaná v druhé části koblihy (a je naředěná!). Malými doušky upíjím kávu - mám ji teď na příděl, tak si ji chci co nejvíc užít!
Včera jsem viděla kamarádku v osmém měsíci těhotenství. Byla plná energie a zářila štěstím, zdála se mi hezčí než kdykoliv předtím. Jakoby to bylo nějaké zvláštní privilegium, přivést na svět chlapce! Maminky, čekající holčičky, jsou většinou její pravý opak: trápí se zvracením, nečistou pletí, jsou unavené. Zkušenost dává částečně zapravdu babské moudrosti, že holčička bere matce krásu; výjimky samozřejmě existují. Jakoby to byla část starého dogmatu, která je v nás už po pokolení: život ženy je spojen s bolestí, žena, ač křehčí, musí vydržet víc, smyslově vnímat několik věcí zaráz...Její život je spojen s útrapami už před příchodem na svět. Asi tím má posílit svoji matku, další ženu, připravenou trpět...
Včera mě to bylo do očí, tancovat v osmém měsíci do půlnoci na plese...
Přeji všem ženám krásné těhotenství, zvlášť držím pěsti čekatelkám holčiček! :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Myslíte si, že by měly mít maminky na mateřské a rodičovské dovolené nárok na stejné druhy slev, jako mají studenti a důchodci?! (Kultura, sport, jízdné atd.)

Ano, je potřeba, aby měly nějaké hodnotné rozptýlení. A finančně to většinou není na vyskakování. 79.7% (51)
Ne, myslím, že by se nárok na slevu neměl rozšiřovat na další skupiny. Není to potřeba - za chvíli by chtěl slevu každý! 20.3% (13)

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 24. listopadu 2010 v 13:48 | Reagovat

jj zdrawím ťa!!! ak máš chwíľu woľného času, zapoj sa u mňa do Sloweného futbalu
http://harrypotter777.blog.cz/0909/slowni-futbal
wďaka =D
Casion
:-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama