Fakt o ničem. S ambicemi o všem :-)

21. dubna 2011 v 9:13 | Ilka |  zamyšlení - většinou na téma týdne

Nic je moje silná stránka, nic je k mojí duši branka...člověk má někdy chuť vypnout, na nic nemyslet a věnovat se jen svému dechu a tlukotu srdce. Nevnímat starosti a poslouchat ticho. Nic nedělat, vypadnout z uspěchaného světa do své nejintimnější reality. Taky to tak mám, potřebuju úplně vypnout a odpočinout, nestačí jen ubrat; což je fakt, se kterým mám pocit, že dnešní doba moc nepočítá. Je jakousi samozřejmostí, že jsme stále všem k dispozici - na telefonu, mailu, Facebooku a nevím, kde ještě. Soustředit se na nic je jakási obranná reakce organismu, aby ho civilizace nezničila - bo druhý den poté, co takhle vypadnu z aktivního světa, jsem svěží a plná energie a hravě nahradím předchozí "mrtvý" den, nic pro mě není nemožné a lámu rekordy!
Nic od života nechtít není moderní. Byla by to přece velká škoda, a tak většinou chceme všechno. Vyzkoušet, ochutnat, navštívit, prožít; využít všech možností. Je to dost sobecké (já vím, že je to fráze, ale když už je blog o ničem...). Málokdo se ohlíží na ty, kterým v životě nezbývá nic (z našeho pohledu), nemají ty možnosti a často ještě trpí tím, že si my užíváme a drancujeme planetu. Asi bysme to všechno, co chceme od života, měli vidět v něčem jiném: snažit se více porozumět ostatním, pomáhat, minimalizovat následky svého života, vychovávat; zkrátka pracovat na tom svém lidském (být aspoň trošku takové Matky Terezy, nechme stranou církevní rovinu; copak v tom přístupu není Všechno?) a taky aspoň trochu vyvíjet úsilí na ochranu planety, aby tu po nás zbylo víc, než jedno hrozivé nic (vím, že tato myšlenka byla mockrát politicky zneužita. Že byly pošlapány ideály a dobré úmysly ochotných lidí. Ale to ji nesmí zničit, protože je určitě správná! :-)
To, že máme dneska nějaké nové lákavé možnosti, neznamená, že je musíme všechny využít, jinak jsme žili nadarmo! Nesmíme kvůli nim zapomínat na možnosti staré, které můžeme využívat od nepaměti a přesto v nich máme pořád velké rezervy. A už končím, protože jsem dnes výjimečně plná energie a psát o ničem je pro mě fakt škoda času! :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama