Nechtějme znásilnit všechno! O očekávání.

16. června 2011 v 15:18 | Ilka |  těhotenství a mateřství

Tak už se to blíží! Za pár dní poprvé uvidím tvorečka, který si u mě devět měsíců bezstarostně hoví. Celou dobu se mi jeví flegmaticky až líně: na ultrazvucích jsem vždy musela dlouze pochodovat, aby se aspoň trošku pohnula a něco nám ukázala (dokonce byla zachycena, jak si navzdory snahám lékařky v pohodlí dělohy zívá), x - krát mi muselo být v zájmu diagnostiky proplesknutím rozpohybováno břicho, za celé těhotenství jsem nepoznala kopanec do žeber ani do močáku. Trochu ji už znám, tak mi na rozdíl od lékařů přijde logické, že se ani teď ve finále nikam nehrne a nespěchá na svět! Také já jsem v těchto dnech podezřele klidná a vyrovnaná - navzdory své nervácké povaze a navzdory očekávané změně, i po devíti měsících zvykání naprosto neznámé a strachvyvolávající! Jako by se její povaha prolínala do mé, jako by mě podpírala zevnitř...
Dnešní doba nemá ráda nic nahodilého, fakt, že si dítě samo zvolí, kdy vykoukne na svět, se už současné medicíně moc nezdá. Je na tom třeba pracovat, aby vše vyšlo na vypočtený termín, lépe ještě pár dní před! Je potřeba se snažit, vyvinout úsilí a nedat "nevypočitatelným" vlivům žádnou šanci. V praxi to v tomto případě znamená sex a zase sex, dlouhé procházky, teplá vana, výšlapy schodů, pro experimentátorky pak ještě červený svařák nebo výluh z maliníku... A tak mám doporučeno chovat se v zájmu přirozeného porodu velmi nepřirozeně: prožívat tlustá a sotva se hýbající vášnivé noci a napouštět si v hicech teplou vanu...S tím dovětkem, že všechno je v mých rukách a když jako správná matka neporodím do termínu, můžu si za to sama! Zvláštní, že? Alespoň tady bysme si neměli nechat vzít to ono nevypočitatelné mezi nebem a zemí (Boha? Síly Vesmíru??), které přispělo zásadní špetkou k tomu, že jsem otěhotněla a jistě taky přidá poslední klíčový dílek, abych porodila!
Poslední dílek s požehnáním evidentně ještě přidán nebyl, bo o včerejším úplňku, který dle babských zkušeností volá děti na svět a masově plní porodnice, jsem spala jako dudek až do rána. A to si myslím, že jsem na počasí a všelijaké to "volání přírody" citlivá.
Staré moudré ženy prý říkají, že těhotenství je jako kaštan - pukne až přijde jeho pravý čas. Líbí se mi myšlenka, že moje dítě je připravené a jen čeká na nějaký pokyn z nadpozemské sféry, který určí jeho pravý den, ať už to bude v blíženci nebo raku, na Adolfa nebo Aloise! Líbí se mi mnohem víc, než sebevědomý a mylný pocit, že mám i tohle jen ve vlastních rukách!

P.S.: ale všeho jen do určité míry: po ukončeném 42. týdnu těhotenství se kvůli zvýšenému riziku stejně většinou provádí indukovaný porod. A myslím, že se tomu už málokterá matka brání, vzdor všem ideálům! :-)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Myslíte si, že by měly mít maminky na mateřské a rodičovské dovolené nárok na stejné druhy slev, jako mají studenti a důchodci?! (Kultura, sport, jízdné atd.)

Ano, je potřeba, aby měly nějaké hodnotné rozptýlení. A finančně to většinou není na vyskakování. 79.7% (51)
Ne, myslím, že by se nárok na slevu neměl rozšiřovat na další skupiny. Není to potřeba - za chvíli by chtěl slevu každý! 20.3% (13)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama