Jak mě dostala vánočka

28. května 2012 v 9:51 | Ilka |  Jídlo
Miluju vánočku. Jsem věčná dietářka, co si sladké dávkuje, ale zrovna u vánočky teda často brzdy selžou! Miluju Vídeň. Je to kulturní město s geniální atmosférou, z Brna co by kamenem, a tak si tam už roky jezdím dobíjet baterky a sytit duši. A vždycky si odtamtud přivezu jejich vláčnou chutnou vánočku "Butterzopf", sice bez rozinek ale o to vůbec nejde! Kdo zná naše sucháče za dvacku, jistě mi dá za pravdu, že základem je těsto. A to my neumíme. Teda jsem si myslela donedávna! Vysvětlovala jsem si to násilným přerušením prvorepublikové cukrářské a pekařské tradice, devalvací oboru, nástupem prakařských hal a diktátem co nejnižší ceny. No a měla jsem pravdu jen s tou cenou - jako ve všem, bohužel.
Letos o Vánocích mě totiž příjemně překvapila naše brněnská pekárna Crocus, u které už mám delší dobu pocit, že se vídeňskou školou inspiruje - taky patří k nejdražším. Napekli sérii luxusních máslových Vánoček s rozinkami a oříšky a s hustým mandlovým posypem. Luxusně už vypadaly a chutnaly božsky - lepší jsem nejedla ani ve Vídni! Verze s gramáží 600 g bratru za 65 Kč, 800 g za 85 Kč, jestli si to dobře pamatuju! Asi dobře tipujete, že jim naši zákazníci ruce neutrhali. Cena je holt cena, svátky - nesvátky je u nás na prvním místě, a jak tak sleduju všechno kolem, ještě dlouho bude! A tak jsem si po Vánocích s blaženým úsměvem odnášela další dvě, ve slevě za poloviční cenu. Chutnaly skoro stejně dobře, jako za čerstva.
A co si z mého psaní o vánočkách máte odnést? Chtěla jsem se s vámi podělit o svoji radost, že to taky UMÍME! A zatraceně dobře! Prostě jen za tu prvotřídní kvalitu nejsme my zákazníci, zvyklí kupovat levné jídlo, ochotni zaplatit, proto se tu nevyplatí ji dělat.
Mimochodem: obyčejná tukovka 400 g za 28 Kč, kterou tato pekárna peče celoročně, je taky nadstandardní a vlastně docela dobrá! :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 19. února 2017 v 23:03 | Reagovat

Já na vánočky moc nejsem, ale tyhle Vánoce jsem si pochutnala. Pekla tchyně, jako každý rok.
Naše vánočka byla ještě vlažná, voněla po celém bytě a já neodolala. A nelitovala jsem :-)
Moje mamka zas peče štolu.
Ta je lepší uleželá :-)
Ale popravdě, stejně není nad čerstvý rohlík s máslem a domácí jahodovou marmeládou :-)

A ano, u nás taky uměj.
Ale stejně se mi stýská po původních šátečcích a loupáky už taky nějak nejsou to, co bývaly...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama