Jiným pohledem

23. května 2012 v 9:49 | Ilka |  společnost
Nad incestem jsem se nedávno zamýšlela v souvislosti s případem německého sourozeneckého páru, jejichž příběh prolétl médii. Jako sourozenci nevyrůstali, seznámili se až v dospělosti, a protože si k sobě nemohli vytvořit ten "zdravý příbuzenský odpor", jaký normální jedinci v rodině získají, zamilovali se do sebe. Prostě chybně interpretovali to jedinečné souznění a porozumění, co asi mezi sebou cítili...Bohužel se také vzali a zplodili 4 děti. No a jak bývá v takových případech skoro pravidlem, 2 z nich mají nějaké postižení s jednoznačným důvodem. Sestra měla navíc nějaké psychiatrické onemocnění, takže před soudem skončil bratr a dostal 3 roky.
No a samozřejmě se hájil. A to mě na tom nejvíc zarazilo! Faktickým důvodem, proč je totiž incest nejen v Německu trestným činem, je právě ta vysoká pravděpodobnost postižených dětí, vzešlých z takových svazků. Takže obžalovaný se logicky ptal, proč nejsou trestány třeba také ženy po padesátce, co se rozhodnou otěhotnět a nebo pár lidí s těžkým dědičným postižením.
A už se motáme v kruhu. Alespoň já, teda! :-) Je jasné, že soud nemůže nikomu a v žádném případě povolit pokračování v incestním vztahu. To by byl neskutečně skandální a nebezpečný precedens! Na druhé straně by se to zdůvodnění trestného činu a jeho dopad mělo pojmout nějak šířeji...
Někdy si říkám, jak bylo všechno jednoduché, když jsme byli ještě jakž takž křesťanská společnost a na zdůvodnění stačilo odkázat na Bibli. Co stálo v Písmu, to byl prostě zákon, o jehož významu a platnosti málokdo pochyboval. A mně to v tomto případě chybí a mám pocit, že se v tom bez toho plácáme! Je úsměvné, když si člověk uvědomí, kolik toho v něm po těch generacích křesťanských předků zbylo! Taková touha po něčem vyšším, co má víc rozumu než celá společnost!
Mně totiž jakýkoliv zákaz rozmnožování z důvodu možného postiženého potomstva zavání. Hnědou uniformou a hakenkrajcem! Nemůžu si pomoc! I když vím, že by to bylo pro společnost úlevné a sama bych v každém z uvedených vysoce rizikových případů od potomstva asi dobrovolně upustila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama