Kdy se rozhodnout pro dítě?

4. června 2012 v 9:24 | Ilka |  těhotenství a mateřství

Rozepsáno v srpnu, vytáhla jsem ze složky "rozepsané" a dopilovala. Aktualizovat to nemá smysl, takhle se mi to líbí - a doufám, že i vám! :-)

V srpnových tropických hicech malá konečně usnula, a tak mám čas zavzpomínat.
Myslím si, že pro úspěšné otěhotnění je opravdu důležité nic nehrotit a na nic se neupínat! Já se toho držela, takže to u nás vyšlo skoro na první dobrou; v době, kdy jsem ještě ani nebyla přesvědčená, že už dítě chci. Na jakýchsi stránkách pro "snažilky" jsem se totiž tehdy dočetla, že "to" trvá v průměru půl roku a já jsem neměla důvod myslet si, že budeme rychlejší - byli jsme dva vytížení třicátníci...
S početím naší dcery přímo souvisí můj rozhašený žaludek, se kterým jsem zůstala na neschopence. Díky tomu jsem měla zase jednou čas popřemýšlet o životě a docvaklo mi, že už asi nemá smysl nadále si huntovat zdraví stresem, zvlášť, když co se týče jakési kariéry, jsem hodně nad věcí! A že bysme se tedy měli posunout k další příčce nebo projektu - prostě, že už bysme měli mít dítě! Zní to trochu smutně, že takhle dnes o dětech někteří přemýšlíme - rodičovské pudy máme utlumené - v mládí strachem z nechtěného otěhotnění, později všemi možnostmi, co se nám nabízejí, taky životním stylem a pohodlností - v podstatě do plánů se nám děti nehodí jaksi nikdy! Zároveň v nás zůstává něco, co nás utvrzuje v tom, že děti jsou součástí úspěšného života, jeho naplněním, a že bysme jednou určitě litovali, kdybysme je do těch plánů přece jen nezahrnuli! Naštěstí v době těchto hloupých rouhačských myšlenek ještě nevíme, co to děti jsou a že nám pořádně převálcují a naruší celý náš sobecky naplánovaný život! :-)
A jak to dopadlo u nás? Spolu s uzdraveným žaludkem vyšuměla i myšlenka na dítě, já byla plná elánu pustit se zase do práce a dítě bylo odsunuto na "někdy po novém roce" a "ještě uvidíme". No a ono už bylo ve mně a mělo se čile k světu! :-)
Je třeba dodat, že jsme si asi měsíc předtím pořídili roztomilou fenku křížence, což určitě mělo na naše spící rodičovské pudy aktivační vliv. Taky jsme měli výčitky, že je doma celé dny sama. Bohužel (a bohudík!) jsme trochu podcenili péči o dítě ve srovnávání s péčí o psa! Štěně je móóóc dobrý nápad, plánujete-li v dohledné době zakládat rodinu! V současnosti se tak (v rámci možností láskyplnně) starám o dvouměsíční náročnou dceru a roční rozcitlivělou hárající fenu...:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama